Ka shëruar mbi 45 mijë njerëz, kjo është pija që vret qelizat e kancerit në 42 ditë

schedule21:09 - 4 Maj, 2022

schedule 21:09 - 4 Maj, 2022

Pasi kaloi pjesën më të madhe të jetës së tij profesionale duke gjetur një kurë natyrale për kancerin, Rudolf Brojs nga Austria ka gjetur recetën më të fuqishme për trajtimin e shumë sëmundjeve kërcënuese për jetën, përfshirë kancerin.

Lëngu i tij natyral ka ndihmuar mbi 45,000 njerëz të luftojnë kancerin dhe më në fund ta mposhtin këtë sëmundje vdekjeprurëse! Sipas Brojs, qelizat e kancerit varen shumë nga proteinat për mbijetesën e tyre. Si pjesë e trajtimit të tij kundër kancerit, ai sugjeroi gjithashtu një dietë 42 -ditore, të përshtatshme për këtë lloj trajtimi.

Së bashku me lëngun me bazë panxhari, plani i dietës duhet të mbështetet edhe nga konsumimi i lartë i çajit. Qelizat e kancerit vdesin nga uria dhe për këtë arsye vdesin, ndërsa shëndeti ynë i përgjithshëm përmirësohet!

Përbërësit:

 • panxhar – 55%
 • karota – 20%
 • rrënja e selinosë- 20%
 • patate – 3%
 • rrepka – 2%

Udhëzime:

 • Përgatitja e lëngut është shumë e thjeshtë. Përziejini mirë të gjithë përbërësit. Mund të pini lëngje sa të doni, por bëni kujdes të mos e teproni.
 • Panxhari është një nga perimet më të dobishme për shëndetin. Ato janë të pasura me antioksidantë, përmbajnë një gamë të gjerë vitaminash, duke përfshirë C, B1, B2, B6, acid folik dhe pantotenik dhe një sërë mineralesh si kalium, fosfor, magnez, kalcium, natrium, hekur dhe zink.
 • Ka prova në rritje se vetitë medicinale të panxharit janë të dobishme në trajtimin e leuçemisë dhe kancerit.
 • Si fillim, panxhari është i pasur me betainë, një aminoacid me veti të fuqishme kundër kancerit. Betaina është gjithashtu një anti-inflamator, antioksidant dhe detoksifikues i fuqishëm.
 • Panxhari është veçanërisht i dobishëm në trajtimin e llojeve të ndryshme të kancerit, duke përfshirë leuçeminë. Një studim që shqyrtoi efektet e panxharit te pacientët me kancer tregoi se 100% e njerëzve iu përgjigjën pozitivisht trajtimit.
 • Ato gjithashtu ofrojnë shumë përfitime për gratë shtatzëna, veçanërisht sepse janë të pasura me acid folik. Përveç kësaj, ato përmirësojnë funksionin e mëlçisë dhe fshikëzës së tëmthit dhe parandalojnë kapsllëkun. Lehtësoni dhimbjet e kokës, dhimbjet e dhëmbëve, dizenterinë, problemet me kockat, problemet e lëkurës dhe dhimbjet./abcnews.al