Juventusi në “ankth”, Bentancur “KO” me ekipin kombëtar: Ndeshja me Napolin në rrezik

schedule18:58 - 6 Shtator, 2021

schedule 18:58 - 6 Shtator, 2021

Në ndeshjen Uruguai – Bolivi, mesfushori i Juventusit, Rodrigo Bentancur la fushën lojës gjatë pjesës së parë për shkak të një dëmtimi që mori në ijë.

Oscar Tabarez, komisioneri teknik i Uruguajit foli për dëmtimin: “Problemi i ijeve është gjithmonë delikat. Le të shohim nëse do të marrë frymë lirisht dhe do të stërvitet si duhet. Nëse po, ka shpresa që ai të luaj të enjten”.

Më këtë dekleratë, pjesërisht i lehtësuar ndihet trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri i cili mund ta ketë Bentancur në dispozicion për ndeshjen e rëndësishme ndaj Napolit në Serie A./abcnews.al/