Juventusi ka mbrojtjen më të mirë në Serie A

schedule17:19 - 12 Nëntor, 2022

schedule 17:19 - 12 Nëntor, 2022

Serie A dhe Champions League janë si ekipe të ndryshme.

Tifozët e Juventusit këtë sezon nuk kanë gjasa të jenë të kënaqur me stilin e lojës së skuadrës së Massimiliano Allegrit. E njëjta gjë mund të thuhet edhe për rezultatet që u treguan në start në Serie A, e aq më tepër në Champions League.

Megjithatë, në kampionatin vendas, skuadra arriti të bashkohej dhe të fitonte pesë ndeshje radhazi të Serisë A, dhe me rezultatin total 9:0. Torino, Empoli, Lecce, Inter dhe Verona u mundën.

Rezultate të tilla lejuan që skuadra të bëhej më pak e pësuar në ligë deri në javën e 15 vetëm 7 gola të pësuar. Në vend të dytë është Lazio me 8 gola.

Megjithatë, sipas La Gazzetta dello Sport, ky sezon nuk është më i miri për bardhezinjtë për sa i përket golave ​​të pësuar në Serie A. Në sezonin 2014/2015, Juventus pësoi vetëm 5 gola në të njëjtën periudhë. /G.D abcnew.al/