Juventusi dëshiron Moratan, por jo me çdo çmim

schedule16:22 - 18 Tetor, 2021

schedule 16:22 - 18 Tetor, 2021

Juventusi dëshiron që Alvaro Morata të vazhdojë sezonin e ardhshëm, por jo me çdo çmim. Spanjolli është në huazim deri në fund të sezonit dhe nga Torino ata kanë mundësinë të paguajnë 35 milionë euro për të marrë kalimin e tyre përfundimtar.

Atlético de Madrid do të marrë parasysh dëshirat e lojtarit, por edhe gjendjen aktuale të tregut. Sulmuesi vazhdon të ketë një “imazh” shumë të mirë në Evropë dhe sipas TodoFichajes, Tottenham mendon për të për të përforcuar sulmin për sezonin e ardhshëm.

Në çdo rast, drejtori sportiv i Juventusit, Federico Chierubini, tashmë ka mbajtur kontakte me Atlético Madridin në përpjekje për të arritur një konsensus, por gjithçka tregon se ata nuk do të marrin një vendim deri në fund të sezonit. “Colchoneros” janë të vetëdijshëm se në asnjë rast Morata nuk mendon të kthehet në Madrid dhe as të hyjë në planet e ardhshme të Simeones, por ata gjithashtu e dinë që tregu do të vendosë çmimin fillestar. /abcnews.al