Juventus triumfon ndaj Sampdorias, por Dybala largohet mes lotësh nga fusha (VIDEO)

schedule14:37 - 26 Shtator, 2021

schedule 14:37 - 26 Shtator, 2021

Juventus duke se ka lënë pas vështirësitë në fillim të sezonit. Bardhezinjtë kanë fituar 3-2 Sampdorias në shtëpi.

Por ajo që shqetëson klubin është dëmtimi i Paulo Dybala i cili u largua mes lotësh nga fusha si pasoje e një dëmtimi.

Sa i përket ndeshjes golat u realizuan për Juventusin nga Dybala 10′, Bonucci 43′ pen, Locatelli 57′ me këtë të fundit që gjeti golin e parë me fanellën “bardh e zi”.

Ndërsa nga Sampdoria shënuan Yoshida 44′ dhe Candreva 83′. /abcnews.al/