Juventus rrit ofertën për Dybala! A do e pranojë numri 10?

schedule10:28 - 9 Shtator, 2021

schedule 10:28 - 9 Shtator, 2021

Ishtë e qartë se, me shitjen e Cristiano Ronaldos, Juventus do të fokusonte lojën te Paulo Dybala.

Megithatë argjentiasi për të ronovuar kontratën e cila skadon në fund të këtij sezoni kërkon jo më pak se 12 milion euro.

Por sipas “TuttoSport”, negociatat janë përshpejtuar për të shmangur “frikën” e largimit falas.

Disa kohë më parë u fol për një ofertë prej 7 milionë eurosh, plus dy, por  tani, gazeta e Torinos, raporton se Juve i ka ofruar një 8+2 milion euro që është afër kushteve që Paulo Dybala dhe agjenti i tij po i konsiderojnë. A do të jetë e mjaftueshme për të bindur përfundimisht sulmuesin? Kjo mbetet për t’u parë në ditët në vijim. /abcnews.al/