Juventus mund të humbasë 28 milionë euro për shkak të një transferimi të dështuar

schedule22:20 - 29 Shtator, 2022

schedule 22:20 - 29 Shtator, 2022

Juventusi e ktheu Moise Keane në klub sezonin e kaluar si huazim nga Everton. Italiani u tregua mirë te PSG në sezonin 2020/2021, asgjë nuk paralajmëroi telashe, por ai absolutisht dështoi në Torino.

Këtë sezon, Moise nuk ka shënuar asnjë gol në ndeshjet zyrtare, ndërsa vitin e kaluar, në 42 ndeshje, Keane shënoi gjashtë gola dhe dha tre asistime.

Këtë verë, Bianconerët u përpoqën të hiqnin qafe Moise: ata donin ta përfshinin atë në një marrëveshje për Paredes, ata u përpoqën ta shkëmbenin atë me Muriel nga Atalanta. Por siç mund ta shohim, Keene është ende në Torino, shkruan abcnews.al.

Transferimi i Moise ishte një makth i vërtetë për Juventusin. Lojtari nuk sjell rezultate, ndërsa Juventusi mund të humbasë 28 milionë euro. Fakti është se kontrata e sulmuesit përmban një klauzolë të detyrueshme blerjeje.

Ndoshta një nga transferimet më të pasuksesshme të Juventusit në vitet e fundit. /G.D abcnews.al/