Juventus mposht Romën në Torino, Kean vendimtar

schedule09:17 - 18 Tetor, 2021

schedule 09:17 - 18 Tetor, 2021

Dje në mbrëmje Juventus ka fituar ndaj Romës me rezultatin 1-0 ku golin e vetëm e shënoi Kean.
21-vjeçari shënoi golin e vetëm në minutën e 16-të të pjesës së parë.

Roma posedoi lojën por nga Torino arriti të dalë me 3 pikë Juventus.
Roma gaboi dhe një 11 metërsh në fund të pjesës së parë.
Juventus ngjitet në vendin e shtatë me pikë të barabarta me Lazion dhe Atalantën. /abcnews.al