Juventus do Raspadorin, Sassuolo i vendos çmimin

schedule15:00 - 24 Mars, 2022

schedule 15:00 - 24 Mars, 2022

Jo vetëm Nicolo Zaniolo, Juventus shikon tregun e lojtarëve italian për të ndërtuar një projekt Ital-Juve në funksion të së ardhmes dhe interesi për Giacomo Raspadori është i konfirmuar zyrtarisht.

Juventus i ka bërë me dije klubit të Sassuolos se dëshiron shërbimet e djalosht në merkaton e verës dhe Sassuolo nuk ka nguruar t’i përgjigjet.

Sipas “Tuttuosport”, Sassuolo kërkon 30 milionë euro për Raspadorin, një shifër që nuk ulet nën vlerën e dhënë./h.ll/abcnews.al