Ju vështirëson gjumin, këtë objekt duhet ta hiqni menjëherë nga dhoma

schedule13:40 - 9 Dhjetor, 2022

schedule 13:40 - 9 Dhjetor, 2022

Disa janë më shumë e të tjerë më pak të shqetësuar me dekorimin e shtëpisë ose Feng Shui dhe rregullat e tij.

Megjithatë, ka disa udhëzime, sipas Feng Shui, që mund të dëshironi t’i ndiqni, veçanërisht kur bëhet fjalë për dhomën e gjumit. Dhe kjo, pasi sipas Feng Shui-t, mobiljet dhe dekorimet që kemi në dhomë ndikojnë në energjinë e shtëpisë dhe mund të krijojnë nga nervat deri tek lodhja.

Për shembull, sipas Feng Shui-t ka një objekt në dhomën tonë të gjumit që duhet ta hiqni (nëse e keni) sepse ndikon në energji dhe gjithashtu na e vështirëson gjumin. Kjo nuk është tjetër veçse pasqyra që kemi të varur në mur apo pasqyrat vertikale që qëndrojnë më vete. Sipas ekspertëve të kësaj fushe, pasqyrat rrisin rrjedhën e energjisë dhe kjo rrjedhje e shtuar mund të krijojë problem me gjumin tuaj.

Tani nëse doni absolutisht të vendosni diçka në mur, vendosni një pikturë./abcnews.al