Joshua “bie” në Londër, Usyk kampioni i ri i botës

schedule00:07 - 26 Shtator, 2021

schedule 00:07 - 26 Shtator, 2021

Anthony Joshua nuk arritur të triumfojë në vendin e tij përballë Oleksandr Usyk.

Usyk bëri një ndeshje fantastike ndaj britanikut, duke e dominuar në të gjitha raundet.

Në fund ukrainasi fitoi me vendim të gjyqtarëve, duke u shpallur kështu kampioni i ri i botës në ë WBO, WBA dhe IBF.