Jo vetëm Vlahovic, Arsenali fokusohet edhe te super sulmuesi i Premier League

schedule12:26 - 11 Janar, 2022

schedule 12:26 - 11 Janar, 2022

Arsenali vazhdon kërkimin e tij për një sulmues që mund të zëvendësojë Lacazette, i cili do t’i thote lamtumirë klubit në fundin e sezonit, gjithashtu edhe Aubameyang pas refuzimit nga trajneri Arteta.

“Topçinjtë” janë në përpjekje për të bindur Dushan Vlahovic, por ky operacion duket i pamundur të mbyllet në merkaton e dimrit, kështu klubi po shikon një alternativë më të përballueshme.

Ai është 26-vjeçarin i Aston Villas, Ollie Ëatkins, i cili po tregon një formë shumë të mirë këtë sezon pasi ka shenuar 5 gola dhe ka dhuruar 1 asist në 16 ndeshje të zhvilluara dhe kjo një vlerë tregu prej 35 milion eurove.

Klubet janë tanimë në bisedime dhe sulmuesi ka dritën jeshilë për të kaluar në Emirates. r.t/abcnews.al