Jo vetëm Ramos, Kosovare Asllani çështje te Real Madrid

schedule16:55 - 23 Shkurt, 2021

schedule 16:55 - 23 Shkurt, 2021

Real Madrid a një çështje të madhe për të mbyllur, rinovimin e Sergio Ramos. Mbrojtësit i skadon kontrata në verë dhe rinovimi ende nuk është diskutuar, teksa ai ka oferta edhe nga klube të tjerë, përfshirë Manchester United dhe PSG.

E njëjta situatë është edhe për një shqiptare në skuadrën e femrave. Kosovare Asllani ka bërë një sezon të shkëlqyer, por kontrata e tij përfundon në fund të sezonit. Real Madrid ende nuk ka vendosur të nisë negociatat me dardanen me pasaportë suedeze.

Ajo ka shënuar 12 gola në 18 ndeshje këtë sezon, teksa ka oferta edhe nga klube të tjerë për të vijuar karrierën. Gjithsesi ajo po pret deri në fund ofertën e Realit, pasi i pëlqen jeta në Spanjë dhe të qenit pjesë e një klubi si “Los Blancos”. /abcnews.al