Jo vetëm koronavirusi, momente paniku dhe frike për Cristiano Ronaldon

10:56 | 16/03/202010:560

Cristiano Ronaldo po qëndron i izoluar në Madeira, qytetin e tij të lindjes në Portugali. Të gjithë anëtarët e Juventusit ndodhen në karantinë pas infektimit të mbrojtësit Rugani me COVID-19.

Dita e djeshme nuk ka qenë e qetë për yllin portugez. Një tërmet ka goditur Portugalinë, por për fat nuk ka qenë shumë i fortë. 3.5 ka qenë magnituda e tërmetit që ka trembur qytetarët luzitanë.

Epiqendra e lëkundjeve sizmike ka qenë në Madeira, teksa janë ndjerë lëkundje edhe në kryeqytetin e Lisbonës. CR7 po qëndron afër mamasë së tij, e cila pati disa problem shëndetësore, dhe gjendja e jashtëzakonshme në Itali e ka penguar të rikthehet në Torino. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono