Jo vetëm Bale, Tottenham blen edhe një mbrojtës te Reali

schedule09:19 - 16 Shtator, 2020

schedule 09:19 - 16 Shtator, 2020

Miliona të rëndësishme për arkat e Real Madrid. Gareth Bale pritet që të huazohet te Tottenham dhe spanjollët do të kursejnë ndjeshëm prej pagës së lartë që sulmuesi anësor që ka. Gjithsesi nuk mjafton kaq.

Londinezët kanë arritur marrëveshjes me Real Madrid edhe për Sergio Reguiolon. Mbrojësi i majtë kërkohet edhe nga Manchester United, por Tottenham e ka bindur dhe marrëveshja është arritur. Mbetet vetëm nënshkrimi i kontratës.

Real Madrid nga ky operacion merkatoje do të përfitojë 30 milion euro. Më parë është shitur në Premier League edhe Hames Rodruguez, ndërkohë që në vazhdim mund të ketë edhe ndonjë lëvizje tjetër në dalje. /abcnews.al