Jeni kurioz si e thërret Princi Harry-Kate Middleton?

schedule11:40 - 30 Nëntor, 2022

schedule 11:40 - 30 Nëntor, 2022

Shumë kohë përpara se Princi Harry të vendoste të linte pas jetën e Pallatit, duke u zhvendosur me familjen në Amerikë, ai mbajti një miqësi të veçantë me nusen e vëllain dhe nusen e tij, Kate Middleton. Ne e kuptojmë, megjithatë, se kjo marrëdhënie u testua pas lëvizjes dhe zbulimeve të bëra nga Duka dhe Dukesha e Sussex në intervistën me Oprah Winfrey. Megjithatë, ne ende i kujtojmë marrëdhënien e tyre të butë.

Në veçanti, Duka i Sussex-it kishte një eufemizëm të veçantë, me të cilin e quajti Kate Middleton, dhe natyrisht nuk ishte ashtu siç e quanin mediat. Më konkretisht, kur Princesha e Uellsit u martua me Princin Ëilliam, për të marrë titullin dukeshë, ajo duhej të përdorte zyrtarisht emrin e saj “pagëzimi”, Catherine. Kështu, Princi Harry duke i kombinuar të dyja, kishte krijuar emrin e tij për të.

Sipas një interviste të vjetër të Harrit, u zbulua se ai e quan atë Cath, duke i shkruar emrin e saj zyrtar. Në fakt, rreth 5 vjet më parë, kur Princesha e Uellsit ishte e ftuar në BBC Radio 1, ajo u pyet nga prezantuesi Scott Mills për këtë pseudonim. “Kate, nëse nuk të shqetëson të pyesim. Kam dëgjuar në një podcast me Harry së fundmi se ai ju drejtohet si Ëilliam dhe Cath, gjë që na ngatërroi,” iu drejtuan asaj. “Të gjithë të tjerët të quajnë Kate, dhe po ashtu edhe shtypi, kështu që është një çështje familjare”, shtoi prezantuesja, ndërsa Middleton u përgjigj se ajo shkon me shumicën e emrave, duke qeshur me eufemizmin e Princit Harry për të./abcnews.al