Jake Paul sfidon McGregor: Ke qenë egoist gjithë jetën, jam i gatshëm të të sfidoj në MMA

schedule18:08 - 21 Mars, 2022

schedule 18:08 - 21 Mars, 2022

Jake Paul është gati të stërvitet në MMA për gjashtë muaj për të luftuar Conor McGregor dhe paralajmëroi se mund ta dërgojë ikonën e UFC në pension.

YouTuber-i i kthyer në yll të fitimit të çmimeve e kaloi pothuajse të gjithë karrierën e tij në boks duke u përpjekur të shpërblente dhe të nxiste McGregor në ring.

Por Paul tani ka ofruar të hyjë në botën e irlandezit dhe të zgjidhë rezultatin në oktagonin e UFC.

Dhe ndërsa amerikani mund të duket i pashqetësuar, ai do të punojë pa u lodhur për të përmirësuar aftësitë e tij në MMA në mënyrë që të ndeshet me McGregor në stilin e tij.

Në një intervistë ekskluzive, Paul tha: “Kush tha që nuk jam i shqetësuar? Ai është në të për 15 vjet.

“Por e di që kam një shans të madh duke qenë se jam duke u ngritur dhe ai po bie.

“Do të kaloj gjashtë muaj, mëngjes, ditë dhe natë duke u stërvitur me trajnerët më të mirë MMA në botë dhe do ta vendos veten në një pozicion për të fituar.

“Unë jam ndërtuar ndryshe.”

Paul, 25 vjeç, këmbënguli se do të dhurojë TË GJITHË çantën e tij për të gjithë yjet e UFC-së që fitojnë më pak se 50,000 dollarë për ndeshje nëse ai mposhtet.

Por ai dëshiron që presidenti i UFC, Dana White, të prezantojë një skemë të kujdesit shëndetësor dhe të marrë pagat minimale të sportitnga 12 mijë dollarë në 50 mijë dollarë nëse McGregor, humbet.

Paul madje është gati ta bëjë atë në Irlandë ose në stadiumin Wembley të Anglisë, duke parashikuar shitje rekord pagese për shikim prej 4 milionë.

Pali tha: «Më në fund më pëlqen të kem një kundërshtar që ka të njëjtën inteligjencë të luftës mendore si unë.

“Pra, le të fillojmë tani: Conor ke qenë egoist gjatë gjithë jetës.

“Egoist ndaj familjes me veprimet e tua, egoist ndaj karrierës me ndejat dhe mbi të gjitha një luftëtar egoist që nuk është përpjekur kurrë të lartësojë bashkëluftëtarët e tij.

“Ti je një i çuditshëm i pasur i vogël që pozon, mendon se orët dhe kostumet e bukura do t’i bëjnë njerëzit të të pëlqejnë.

“Ky është shansi juaj për të bërë për të tjerët. Pranoni propozimin tim dhe le të bëjmë diçka që është më e madhe se ne. Jam gati.”/ h.ll/abcnews.al