Ja kemi shqiptuar gabim emrin për kaq shumë kohë, Adele tregon variantin e vërtetë

schedule11:20 - 2 Nëntor, 2022

schedule 11:20 - 2 Nëntor, 2022

Një kuiz i shpejtë do të vërtetonte se ndoshta askush nga ne nuk po e shqipton saktë emrin e Adeles. Madje, një fans e ka shqiptuar saktë dhe këngëtarja nuk e ka mbajtur dot emocionin.

Siç zbuloi ylli 34-vjeçarja, njerëzit e kanë shqiptuar gabim emrin e saj për kaq shumë kohë. Në fund të fundit, nuk shqiptohet ashtu siç është shkruar dhe zbulimi u bë gjatë një bisede në internet me fansat për të festuar videoklipin e saj ” Unë pi verë “.

Gjithçka filloi kur një fanse e mori emrin e saj të drejtë. “E dua kete. Ajo e tha emrin tim në mënyrë perfekte!” Bërtiti Adele. Pra, tani të gjithë e dimë se emri i saj nuk shqiptohet Adell, por Udell me një “u” të dobët në fillim në vend të një “a” (uh-dell jo ah-dale). Adele, duke iu përgjigjur pyetjeve të fansave, vazhdoi të thoshte emrin e saj me theks, ndoshta për konsolidim!

Adele u kthye në industrinë e muzikës vetëm vitin e kaluar në 2021 pas një mungese 6-vjeçare me “Easy On Me”. Këngëtarja e dashur angleze është e njohur për natyrën thellësisht personale të këngëve të saj dhe këtë herë theksi është vënë tek vera dhe reflektimi përmes videoklipit të saj të ri.

Në këngën e re këngëtarja reflekton për jetën e saj dhe faktin se sado vite të kalojnë, zhgënjimet dhe trishtimi në jetë mbeten pjesë e pashmangshme e saj.

“Thonë jeto shumë, puno shumë, gjej ekuilibrin me atë që duhet të sakrifikosh dhe lë pas, por personalisht nuk njoh askënd që të jetë i kënaqur”, këndon këngëtarja britanike në këngën e saj të re./abcnews.al