Itali, shpërthim në një ndërtesë në Aleksandria, humbin jetën zjarrfikësit

13:22 | 05/11/201913:220

Tre viktima dhe një i plagosur është bilanci i një shpërthimi ende të panjohur, në një ndërtesë në Aleksandria të Italisë. Viktimat janë 3 zjarrfikës që kishin ndërhyrë për të shuar zjarrin, pas një shpërthimi të parë. I plagosuri është një agjent policie.

Tre zjarrfikës kanë humbur jetën si pasojë e një shpërthimi në një ndërtesë në Alesandria të Italisë. Shpërthimi ka ndodhur në orën 2 të natës në një zonë të pabanuar, për shkak të një rrjedhje gazi apo zjarr. I plagosur ka mbetur dhe një agjent policie, i cili është jashtë rerzikut për jetën.

Sipas të dhënave të para të publikuara nga mediat italiane, zjarrfikësit kanë ndërhyrë pas shpërthimit të parë që kishte shkaktuar shembjen e një pjese të ndërtesës. Teksa po punonin ndodhi dhe shërbimi I dytë I cili rezultoi fatal për tre nga zjarrfikësit. Njëri prej tyre fillimisht u shpall i zhdukur, por trupi i tij i pajetë u gjet pas disa orësh në gërmadha.

Sipas burimeve të komandos provinciale të karabinierëve, shpërthimi i parë mund të ketë qenë i qëllimshëm./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono