Itali, dëbohet një shtetas shqiptar për arsye sigurie

schedule12:51 - 24 Shtator, 2017

schedule 12:51 - 24 Shtator, 2017

Një shtetas shqiptar është dëbuar nga territori Italian për arsye sigurie. Urdhëri është firmosur nga vetë ministri I brendshëm, Marko Miniti. Lajmi bëhet I ditur nga mediat italiane. Bëhet fjalë për një 22-vjeçar, resident në Riçione në provincën e Riminit. Në shtator të 2016 gjatë arrestimit të tij për dhunë dhe rezistencë ndaj zyrtarëve publik kishte lavdëruar ISIS. Pikërisht kjo është dhe arsyeja e dëbimit të tij nga territori Italian.