ISIS kërcënon kampionatin botëror të futbollit Rusi 2018 me fotografinë e Mesit

schedule10:22 - 25 Tetor, 2017

schedule 10:22 - 25 Tetor, 2017

ISIS kërcënon kampionatin botëror të futbollit Rusi 2018. Me anë të organit të tij të propagandës “Uafa” Media Foundation, ekstremistët islamikë kanë publikuar dhe shpërndar një fotografi të Lionel Messi, kampionit të Barcelonës, i cili qan me lot gjaku prapa hekurave.