Ishte shtruar prej muajsh në spital, 35 vjeçarja braziliane humb jetën nga Covid-19

schedule21:19 - 18 Maj, 2021

schedule 21:19 - 18 Maj, 2021

Një grua braziliane,  35 vjeç ka humbur jetën nga Covid-19 pas qëndroi rreth 4 muaj e shtruar në spital. 35 vjeçarja luftoi shumë por nuk ia doli dot të mundte koronavirusin.

Ajo u diagnostikua me Covid në 24 janar, pasi kujdesej për nënën e saj të moshuar e cila ishte e infektuar me virus. Gruaja u shtrua në spital disa më muaj më parë. Por gjendja e saj u përkeqësua dhe më pas  u transferua në klinikën e Covid ku qëndroi e intubuar për  një kohë të gjatë.

Pasi tregoi shenja përmirësimi dhe rezultoi negative në testin për Covid, ajo  u transferua në Klinikën e Patologjisë,  por problemet e shkaktuara nga Covid i shkaktuan asaj vdekjen./abcnews.al