Ishte me COVID-19, vdes rrugës për në Tiranë 62-vjeçarja nga Belshi

schedule23:15 - 8 Shtator, 2021

schedule 23:15 - 8 Shtator, 2021

Një 62-vjeçare nga Belshi, e infektuar me COVID-19 ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme. Viktima është Xhevaire Bejtja.

Gazetari i “ABC”, Aldo Kozarja raporton se 62-vjeçarja u transportua me ambulancë nga Belshi për në spitalin e Elbasanit pas problemeve shëndetësore.

Mjekët dyshuan për COVID dhe i bënë tamponin, ku rezultoi se ishte e infektuar.


Menjëherë e nisën për në Tiranë, por rrugës për te Infektivi në kryeqytet ndërroi jetë./ Abcnews.al