IPKO SUPERLIGA | Drita e Llapin marrin një mësim të mirë, paqe në Gjilan

schedule14:59 - 1 Dhjetor, 2019

schedule 14:59 - 1 Dhjetor, 2019

Ballkani ka mundësinë të shkëputet në krye të klasifikimit, pasi rivalët janë ndalur ditën e sotme. Gjilani është ndalur në barazim pa gola në shtëpi me Prishtinë, që gjithashtu kërkon titullin kampion në Kosovë.

Drita është mundur keqas në Mitrovicë, aty ku në pjesën e parë bardhekaltrit kanë pësuar dy gola. Emini ka ndëshkuar ekipin nga Gjilani, ndërkohë që në shtesë ka realizuar një autogol Ardian Cuculi. Trepcca ’89 i ka mbyllur llogaritë me Jasharin, kurse goli i Gilberto ishte sa për statistika.

Llapi është turpëruar në shtëpi sot. Ekipi nga Podujeva pësoi katër gola nga Flamurtari i Prishtinës. Begolli dhe Kelmendi e çuan ndeshjen në 0-3, për të shkuar në 1-3 pas një goli të Hysenit. Kuqezinjtë nuk u ndalën me aq, pasi në fund shënuan edhe golin e katërt.

IPKO SUPERLIGA E KOSOVËS – Java
E diel, më 1 dhjetor, ora 12:55

Gjilani-Prishtina 0-0
Llapi-Flamurtari 1-4
Shënues:
Hyseni 89′ / Begolli 28′, 74′, Kelmendi 33′, Krasniqi 94′
Trepça ’89-Drita 3-1
Shënues:
Emini 17′, Cuculi 45+1′ (aut.), Jashari 57′ / Gilberto 63′

/abcnews.al