Investitorët gjermanë përgatiten të blejnë Liverpool, marrëveshje me vlerë më shumë se 3 miliardë paund

schedule19:15 - 5 Dhjetor, 2022

schedule 19:15 - 5 Dhjetor, 2022

Investitorët gjermanë të paidentifikuar janë duke përgatitur një ofertë për të blerë Liverpool, sipas David Lynch të Sporting News.

Ata janë shumë më afër një marrëveshjeje sesa sipërmarrja e përbashkët misterioze Katar-Saudi dhe konsorciumi amerikan që më parë kishte shprehur interes për Liverpool-in.

Partneriteti Katar-Saudi është raportuar të jetë gati për të bërë një ofertë fillestare prej 3.2 miliardë paund për Liverpool-in.

Në fillim të nëntorit, u raportua se FSG ishte “e hapur” për shitjen e Liverpool. /G.D abcnews.al/