Intervista e pazakontë: Rama i përgjigjet pyetjeve pikante, ç’ndodhi në “5 pyetje nga Babalbano”

schedule11:24 - 22 Mars, 2021

schedule 11:24 - 22 Mars, 2021

Gjatë bisedës në studio me aktorët e “Kosheres”, Julian Hurdha, Mariol Aliko dhe Denis Korushi, moderatori Alban Musa zhvilloi një intervistë të pazakontë me këtë të fundit në rolin e Ramës. Ai improvizoi emisionin, siç e titulloi ai, “5 pyetje nga Bab Albano”, ku kryeministri iu përgjigj pyetjeve pikante nga moderatori.

Intervista e improvizuar nga Albani për emisionin “5 pyetje nga Bab Albano” me aktorin Denis Korushi, në rolin e Ramës.

Zoti kryeministër a dini të gatuani? Nëse po cila është pjata apo gjella e preferuar dhe a mendoni se Luli dhe Mona gatuajnë më mirë se ju?

Shiko përsa i përket gatimit, kur më hahet e gjej çfarë të haj. Ato nuk dinë të bëjnë një parti dhe jo më të bëjnë një gjellë.

Si mendoni a është i denjë krahasimi Skënderbeu apo Ismail Qemali?

Po si shtetformues dhe si një lider besoj se Ismaili. Është e tepruar si Skënderbeu se nuk jemi në luftë.

Pse doni ta merrni prap timonin?

Ne nuk flemë po punojmë kështu që nuk ka mbaruar akoma.

Nëse opozita fiton zgjedhjet e 25 Prillit a do filloni sërish të pikturoni apo do të ktheheni fermer në Surrel?

Pasioni për pikturën ngelet. Katunarët e mi janë aty, jemi mirë, mblidhemi tek kafja aty.

Zoti kryeministër, kush mendoni se do të ishte më i mirë se ju, Luli apo Mona?

Edi Rama. /abcnews.al