Interi kërkon 22 milionë, Gabigol drejt Premier League

schedule20:24 - 26 Shtator, 2019

schedule 20:24 - 26 Shtator, 2019

Sipas FcInterNews, West Ham United ka rishfaqur interes për sulmuesin e Interit, Gabriel Barbosa, pas shfaqjeve të tij të shkëlqyera për Flamengo.

Londinezët ishin të interesuar për Gabigol edhe në muajt e verës, por asgjë nuk u materializua. Sidoqoftë, me 23 gola dhe pesë asiste në 25 ndeshjet e tij të fundit për Flamengo, Gabigol shihet si njeriu i duhur për të përforcuar skuadrën nga drejtuesit e Ëest Ham.

Interi kërkon 22 milionë paundë për Barbosan. Flamengo nuk ka ndërmend të paguajë një shumë të tillë, prandaj West Ham mund të përfitojë dhe në janar, ky transferim mund të kryhet./abcnews.al