Inter, rinovimi i De Vrij është gjithnjë e më i komplikuar

schedule18:47 - 26 Shtator, 2022

schedule 18:47 - 26 Shtator, 2022

E ardhmja e Stefan de Vrij duket gjithnjë e më e largët nga Interi, me një negociatë për rinovimin e kontratës që skadon në vitin 2023 që nuk duket se ka nisur kurrë.

Ndërkohë, sipas L’Interista , mbrojtësi holandez po mbledh shprehje interesi nga jashtë dhe mbi të gjitha nga Premierliga, ku tashmë dy klube kanë kontaktuar me shoqëruesit e tij.

I pari është Tottenhami i Antonio Contes, admiruesi i tij gjatë kohës kur ishte tek Nerazzurrëve. I dyti është Newcastle, një klub ambicioz me fuqi të jashtëzakonshme ekonomike./abcnews.al