Inter Miami do t’i japë një shans Wilshere

schedule15:02 - 25 Tetor, 2021

schedule 15:02 - 25 Tetor, 2021

Jack Wilshere do të ketë një mundësi të re për të rifilluar karrierën e tij, por nuk do të jetë në Angli, ku oferta e vetme në tavolinë ishte Derby County.

Edhe pse mesfushori ishte një hap larg pranimit të propozimit të klubit britanik, një telefonatë nga Florida ka ndryshuar ngjarjet dhe një ndërmjetës e kishte ofruar te Inter Miami dhe ata ishin të interesuar ta shtonin menjëherë.

Tani për tani ai është duke negociuar me agjentin e lojtarit, por Wilshere tashmë e ka ndaluar nënshkrimin e tij për Derby dhe ka pranuar në mjedisin e tij më të afërt qëllimin e tij për të shkuar në Shtetet e Bashkuara për të rifilluar karrierën e tij.

Le të kujtojmë se MLS fillon sezonin e ri në shkurt, dhe ish -lojtari i kombëtares angleze do të përfundojë periudhën e tij stërvitore me Arsenalin janarin e ardhshëm. Do të duhet të shihet nëse dy palët arrijnë një marrëveshje, por gjithçka duket shumë mirë për futbollistin. /abcnews.al