Institucionet në Tiranë hapin dyert për qytetarët

schedule16:05 - 28 Nëntor, 2017

schedule 16:05 - 28 Nëntor, 2017

Institucionet në Tiranë, duke filluar nga bashkia, “Shtëpia me Gjethe”, “BunkArt”, Tetatri Kombëtar i Operas dhe Baletit do të jenë të hapura për të mirëpritur qytetarët për festën e Pavarësisë dhe Çlirimit të vendit. Ndërkohë, spektakël të vërtetë rezervojnë mbrëmjet e 28 dhe 29 nëntorit në kryeqytet. Sonte në orën 20:00 në sheshin “Skënderbej”, do të shfaqet Opera “Skënderbeu” nga Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit, ndërsa nesër në sheshin “Skënderbej” do të jetë koncerti i këngëtares Emeli Sande, një nga zërat më të njohur në të gjithë botën. Hyrja sipas bashkisë do të jetë e lirë për të gjithë qytetarët. Ndërkohë, Policia Bashkiake në bashkëpunim me Policinë e Shtetit ka marrë të gjitha masat për të garantuar rendin dhe qetësinë dhe për të orientuar qytetarët në sheshin “Skënderbej”.Vetëm Policia Bashkiake këto dy ditë ka angazhuar rreth 100 efektivë./abcnews.al