Instagram po sjell një ndryshim të madh për faqen kryesore

schedule19:28 - 9 Janar, 2022

schedule 19:28 - 9 Janar, 2022

Instagram ka zbuluar disa ndryshime të rëndësishme. Platforma e mediave sociale tani po nxjerr një cilësim të ri që do t’i lejojë përdoruesit të zgjedhin atë që shfaqet në feed-in e tyre. Kreu i Instagramit, Adam Mosseri konfirmoi ndryshimet përmes një postimi në rrjete sociale. Konkretisht, tre opsionet që do të jenë të disponueshme janë këto:

Faqja kryesore: Bazohet në Al dhe do të lejojë që algoritmet e Instagram-it të vendosin rendin e postimeve që shihni. Opsioni i parazgjedhur, i cili është Home, gjithashtu do të shfaqë më shumë postime nga llogaritë që nuk i ndiqni. Pra, përgatituni të shikoni përmbajtje nga llogaritë që mund të mos i ndiqni.

Të preferuarat: Cilësimi “Të preferuarat” do të shfaqë vetëm postimet nga llogaritë që i keni shënuar si të preferuara. Kjo do t’ju lejojë të shmangni postimet nga llogaritë që mund të mos ju interesojnë.

Në vijim: Renditja “Në vijim” do të rendisë postimet nga të gjitha llogaritë që ndiqni sipas rendit kronologjik. Ndryshe nga renditja kryesore, renditja “Në vijim” do të përfshijë vetëm postimet nga llogaritë që ndiqni. Pa algoritme, pa sugjerime nga llogaritë që nuk i ndiqni./abcnews.al