Indonezi, 47 të vdekur dhe disa të plagosur

schedule15:17 - 26 Tetor, 2017

schedule 15:17 - 26 Tetor, 2017

Të paktën 47 persona kanë humbur jetën për shkak të një shpërthimi të fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh në Xhakartë të Indonezisë. Lajmi është bërë I ditur nga mediat ndërkombëtare. Gjithashtu nga kjo ngjarje janë regjistruar dhe shumë të plagosur. Incidenti ka ndodhur në orën 09:00 të mëngjesit, ndërsa asyet ende nuk dihen. Sipas një zyrtari të policisë së Indonezisë, në fabrikë punonin 103 persona. Nuk është e qartë nëse të gjithë këta persona gjendeshin Brenda godinës në momentin e shpërthimit. Fjalët e zjarrit janë shuar plotësisht. Autoritetet e kanë shumë të vështirë identifikimin e viktimave për shkak të djegjeve që kanë marrë. Fabrika e fishekzjarreve kishte vetëm disa javë që operonte.