India shënon rritje të rasteve, mbi 132 të infektuar në 24 orë

schedule08:18 - 2 Qershor, 2021

schedule 08:18 - 2 Qershor, 2021

India ka raportuar rritje të rasteve dhe viktimave gjatë 24 orëve. Vendi regjistroi 132,788 raste duke çuar numrin e përgjithshëm në 28.3 milion dhe 335,102 viktima duke çuar numrin e përgjithshëm në 335,102.

India është një nga vendet më të prekura në botë, vendi është goditur nga një valë shkatërruese duke mbingarkuar spitalet dhe morgjet. India ka numrin më të lartë të viktimave në botë pas Brazilit dhe Shteteve të Bashkuara./abcnews.al