Incidenti në Kavajë, LSI: Akt banditesk, kur qeveris kryespiuni ndodhin ngjarje të tilla

schedule20:57 - 19 Prill, 2021

schedule 20:57 - 19 Prill, 2021

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka dënuar sulmin e ndodhur ditën e sotme në Kavajë. Vasili shkruan se kur qeveri një kryespiun ndodhin ngjarje të tilla. Sipas tij humbma e rilindjes shtyn në veprime të tilla të dëshpëruara dhe kriminale.

“Denoj me ashpersine me te madhe aktin banditesk te rilindjes ne Kavaje. Kur qeveris nje kryespiun vetem ngjarje te tilla do te ndodhin.

Humbja katastrofike e rilindjes e shtyn ne veprimet te deshperuara kriminale. Autoret duhet te denohen me te gjithe rreptesine e ligjit. 25 prilli i jep fund horrllekut rilindas nje here e përgjithmonë”, shkruan Vasili./mv.abcnews.al