I vë flakën karrotrecit në Sarandë, kamerat zbulojnë autorin

schedule09:26 - 30 Nëntor, 2017

schedule 09:26 - 30 Nëntor, 2017

Një karrotrec u shkrumbua natën në qytetin e Sarandeës. Ai ndodhej i parkuar pranë një servisi në lagje Nr1. kur mori flakë.  Nga verifikimi paraprak ka rezultuar se mjeti karrotrec në pronësi të shtetasit A.M., 34 vjeç, banues në Gjashtë, ka qënë i parkuar përpara servisit të tij, dhe si pasojë e flakëve të zjarrit është dëmtuar rëndë. Dyshohet se zjarrëvënia ka qënë e qëllimshme, pasi nga këqyrja e kamerave është vënë re një shtetas i cili është afruar pranë servisit. Policia po punon për zbardhjen e plote të ngjarjes./abcnews.al