I solli ngarkesën me vonesë, klienti rreh shpërndarësin e mallrave në Turqi

schedule18:38 - 13 Tetor, 2021

schedule 18:38 - 13 Tetor, 2021

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Turqi, ku një person ka goditur një korrier pasi i kishte sjellë me vonesë porosinë.

Mediat vendase bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në Terminalin e Autobusëve në Bayrampaşa të Stambollit, një konflikt i ndodhur mes një klienti dhe punonjësit të kompanisë së ngarkesave.

Nga pamjet e publikuara duket momenti kur punonjësi i kompanisë së ngarkesave po shpërndante ngarkesën e tyre tek klientët e tyre brenda stacionit të autobusit.

Një nga klientët i tha punonjësit të kompanisë së ngarkesave se ngarkesa e tij ishte vonë.

Argumenti verbal që filloi shpejt u shndërrua në një sherr ku u hodhën grushte dhe goditje. Ndërsa rrahja përfundoi me ndërhyrjen e qytetarëve përreth, ato momente u pasqyruan në kamerat e celularëve. /abcnews.al