I shtruar te “Shefqet Ndroqi”, rëndohet gjendja e gjyqtarit të Kurbinit

schedule10:44 - 22 Shtator, 2020

schedule 10:44 - 22 Shtator, 2020

Gjendja e gjyqtarit të komanduar të Gjykatës së Kurbinit Dedë Miri është rënduar. Gjyqtari prej ditësh rezulton i infektuar me koronavirus, ndërsa është i shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi”.

LEXO EDHE: Infektohen 5 persona në Gjykatën e Posaçme, mes tyre gjyqtari dhe prokurori i SPAK

Mësohet se gjyqtari Miri para se të niste studimet ka punuar 15 vite edhe në minierë dhe vuan nga astma.

Ndërkohë, në gjykatën e Kurbinit kanë rezultuar të infektuar edhe dy gjyqtarë të tjerë. g.v/abcnews.al