“I sheh kudo në bulevardin e Vlorës”, qentë endacake në rrugë rrezikojnë qytetarët

schedule15:15 - 23 Mars, 2021

schedule 15:15 - 23 Mars, 2021

Qentë e rrugës janë bërë shqetësim serioz për banorët në zona qendrore, por edhe në ato rurale në Vlorë.

Rastet e agresionit te kafshëve ndaj qytetareve nuk janë të izoluara.

Qentë i sheh të shumtë numër në zona të ndryshme, shpesh te pasterilizuar dhe agresivë ndaj qytetarëve.

Lexo edhe: Po ecte në trotuar, qentë endacakë sulmojnë një grua në Vlorë

Kryesisht në Lungomare , bulevardin kryesor apo lagje të populluara.

Qytetarët pranojnë se edhe ata vetë kanë qenë të rrezikuar.

Aktualisht, në bashkinë e Vlorës është duke vijuar procesi i sterilizimit të kafshëve, kryesisht të qenve të rrugës.

Kujtojmë se ditën e sotme një qytetare rreth 45-50-vjeç u sulmua nga qentë endacakë.

/abcnews.al/