I kishte humbur 53 vite më parë, burri gjen portofolin në Antarktidë

schedule16:55 - 8 Shkurt, 2021

schedule 16:55 - 8 Shkurt, 2021

Një 91-vjeçar ka gjetur portofolin që e kishte humbur në vitin 1967, gjatë një udhëtimi në Antarktidë.

Paul Grisham, i cili sot jeton në Kaliforni,  ishte dërguar si meteorolog 53-viteve më parë gjatë një projekti 13-mujor në kontinentin më të ftohtë të planetit.

Por mrekullia ka ndodhur dhe  portofoli u gjet në gjendje të mirë në një zyrë të bazës McMurdo.

Ai gjithashtu  kishte brenda kartën e identitetit dhe patentën e 91-vjeçarit.

Grisham u habit shumë kur i kthye portofolin, sepse u përfshinë shumë njerëz në lokalizimin e tij./abcnews.al