I dënuar me burg, kapet 32 vjeçari nga Pogradeci

schedule17:01 - 26 Tetor, 2019

schedule 17:01 - 26 Tetor, 2019

Policia e Pogradecit ka arrestuar një 32-vjeçar i shpallur në kërkim, pasi ishte dënuar me 2.4 vite burg për veprën penale “prodhim dhe shpërndarje lëndësh narkotike”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec, bënë  ndalimin e shtetasit në kërkim E.T, 32 vjeç, banues në Pogradec”, njofton policia.

Ndalimi i tij u bë pasi, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Pogradec me vendimin e datës 08.05.2019, e ka dënuar këtë shtetas me 2 vjet 4 muaj dhe 16 ditë burg për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.