Humbje dhe lot, Maradona nuk po gjen kurën e Gimnasia L.P

schedule12:17 - 29 Shtator, 2019

schedule 12:17 - 29 Shtator, 2019

Humbja e radhës për Diego Maradonën. Gimnasia La Plata humbi në shtëpi përballë River Plate 0-2 dhe kjo ishte disfata e tretë me legjendën argjentinase në stol. Vendasit nuk shfrytëzuan faktin që Gallardo zbriti në fushë një River me formacion të dytë.

“Millonarios” do të përballen me Boca Juniors të martën për Kupën Libertadores dhe pjesa më e madhe e titullarëve qëndruan pushim. Gjithsesi River fitoi duke u ngjitur në vend të gjashtë me 14 pikë, katër më pak se kryesuesit e Boca Juniors.

Gimnasia mbetet e fundit me vetëm një pikë dhe objektivi mbijetesë po fillon e komplikohet shumë. Maradona e përjetoi keq humbjen e fundit dhe në fund të ndeshjes u nis drejt tifozëve me lot në sy.

Diego kërkoi ndjesë, ndërsa nuk munguan duartrokitjet nga tifozët e tij, duke treguar se ata besojnë ende tek ekipi, trajneri dhe kthesa e madhe. /abcnews.al