Humbja ndaj Dortmund rezulton fatale, Lopetegui largohet nga stoli i Sevillas

schedule09:00 - 6 Tetor, 2022

schedule 09:00 - 6 Tetor, 2022

Sevilla është mposhtur thellë nga skuadra e Dortmund në Champions League, me gjermanët që fituan me shifrat 4-1 ndaj spanjollëve.

Një humbje që kurrsesi nuk është pritur mirë me Julen Lopetegui që njoftoi menjëherë largimin e tij në konferendën për shtyp.

Ndërkohë nuk ka vonuar edhe konfirmimi nga klubi spanjoll për largimin e teknikut.

“Sevilla FC ka shkarkuar Julen Lopeteguin si trajner i ekipit të parë pas ndeshjes mes skuadrës dhe Borussia Dortmund.

Lopetegui mbyll një fazë të suksesshme me tre fushata madhështore në të cilat objektivat ishin më se të arritura dhe një sezon të katërt në të cilin, megjithatë, rezultatet nuk kanë qenë në rrugën e duhur, me Sevilla FC duke shtuar pesë pikë nga 21 të mundshme në La Liga”, shkruan klubi. /f.a/abcnews.al