Humbin jetën 19 persona, konfirmohen me Covid 320 raste të reja në Greqi

schedule17:38 - 18 Janar, 2021

schedule 17:38 - 18 Janar, 2021

Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 19 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me Covid 320 raste të reja në Greqi.

Ndërkohë vijojnë të jenë të shtruar në spitale 322 persona.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë 148,925 të infektuar me Covid dhe kanë humbur jetën 5488 persona.

Mosha mesatare e viktimave nga Covid në vendin fqinj është 79 vjeç dhe 95.4% kishin një sëmundje themelore dhe / ose moshën 70 vjeç e lart./abcnews.al