E kapi korrenti në parkun e qytetit, përcillet në banesën e fundit 4-vjeçari në Berat

schedule11:46 - 23 Maj, 2020

schedule 11:46 - 23 Maj, 2020

Është zhvilluar ditën  sotme ceremonia mortore e të miturit vetëm 4-vjeç që humbi jetën ditën e djeshme pasi ra në kontakt me rrymën elektrike nga një ndriçues në rrugë, në parkun e Beratit.

Përmes lotësh, familjarë e të afërm kanë shoqëruar 4-vjeçarin, Aleksandër Brahimaj, për në banesën e fundit.

LEXO edhe: E kapi korenti në park, nëna e 4-vjeçarit: Djalin ma vrau bashkia

Nëna e 4-vjecarit, tha për ABC News se e kishte se kishte dalë me djalin për të lypur, ndërsa preku telin në park dhe vdiq.

LEXO edhe: Vdekja e fëmijës 4-vjeç në Berat, arrestohen përgjegjësi dhe elektriçisti i Bashkisë

Mëngjesin e sotëm, policia e Beratit njoftoi se ka arrestuar përgjegjësin dhe elektricistin e kësaj bashkie ndërkohë që ka proceduar penalisht 4 të tjerë./abcnews.al