Honda me detaje të reja, nga vera nxjerr në shitje super-veturën

schedule22:28 - 27 Janar, 2020

schedule 22:28 - 27 Janar, 2020

Honda ka publikuar detaje të reja rreth modelit Jazz 2020, i cili mbërrin në tregun evropian gjatë verës.

Për herë të parë, blerësve do t’u ofrohet gjithashtu një version crossover për të gjitha terrenet.

Jazz i ri pati premierën botërore në Panairin e veturave në Tokio në tetor 2019, dhe do të arrijë në rrugët evropiane pas gjysmë viti.

Modeli nënkompakt i Honda është modernizuar me stil, por ka ruajtur formën tipike të trupit që karakterizonte gjeneratat e mëparshme të kësaj makine.

Materialet në enterier janë të papërshkueshëm nga uji dhe të qëndrueshme.

Pulti është i përbërë nga një ekran digjital 7 inç, ndërsa në krye të tastierës qendrore është një ekran me prekje multimediale 9 inç.

Sikurse edhe disa Honda të tjera, Jazz i ri ka ulëse praktike të pasme që mund të palosen në dy mënyra – lart dhe poshtë (të ashtuquajturat “ulëse magjike”), duke rritur më tej funksionimin e automjetit.