Hodaj: Mos lejimi i zgjedhjeve serbe në Kosovë, vendimi i duhur i qeverisë

schedule17:54 - 25 Mars, 2022

schedule 17:54 - 25 Mars, 2022

Juristi Taulant Hodaj e ka cilësuar të drejtë vendimin e qeverisë Kurti për të mos lejuar serbët që të zhvillojnë zgjedhjet në Kosovë.

Në një lidhje me emisionin “Ballkan” në Abc të gazetares Linda Karadaku, Hodaj tha se vendimi i Kurtit ishte në respekt të Kushtetutës, ndërsa bëri apel që të tregohet më shumë kujdes në diplomaci dhe në arenën ndërkombëtare.

Vendimi i qeverisë së Kosovës është i drejtë, por ne se kemi diskutuar Kushtetutën në vazhdimësi. Mendoj se ka bërë mirë zoti Kurti thjeshtë të jetë më i kujdesshëm, të dijë të bëjë diplomaci”, u shpreh Hodaj.

/Abcnews.al/