Higuain kujton reagimin e tifozëve të Napolit pas bashkimit me Juventusin

schedule21:15 - 7 Tetor, 2022

schedule 21:15 - 7 Tetor, 2022

Sulmuesi argjentinas Gonzalo Higuain ka kujtuar reagimin e tifozëve të Napolit pas transferimit të sulmuesit te Juventus.

“Kur dëgjon të gjithë stadiumin duke kënduar emrin tënd është një nga ndjenjat më të mira. Megjithatë, ndodh edhe e kundërta. Jo gjithçka është aq e këndshme në futboll. Një ditë 60 mijë njerëz bërtasin emrin tënd dhe tjetrën të shajnë”, citon ai për Football Italia, shkruana abcnews.al.

Kujtojmë se pas 146 ndeshjeve në Napoli, Gonzalo kaloi te skuadra më e fortë e Italisë. Sipas Higuain, ai ende nuk është penduar për transferimin te Juventus.

Sulmuesi së fundmi njoftoi tërheqjen e tij pas sezonit aktual të MLS. /G.D abcnews.al/