Higuain halli i madh, Juventusi ka piketuar dy emra të mëdhenj

schedule13:58 - 17 Gusht, 2020

schedule 13:58 - 17 Gusht, 2020

Gonzalo Higuain është problemi i Juventusit për momentin. Bardhezinjtë duan të ndërpresin kontratën me sulmuesin argjentinas dhe kështu ata shpëtojnë prej pagës së tij, që është relativisht e lartë.

largimi i tij i hap rrugë klubit nga Torino për të afruar një tjetër sulmues dhe trajneri Andrea Pirlo e ka kërkuar me ngulm nga drejtuesit një goleador. “Corrierre dello Sport” raporton, se në momentin që Higuain ikën, atëherë Fabio Paraticci do të nisë sulmin.

Dy janë emrat e fundit që futen në orbitën e Juventusit dhe bëhet fjalë për dy sulmues të Barcelonës. Luis Suarez ose Antoine Griezmann, mund të marrë avionin për në Torino. Gjithmonë nëse për ta bëhet oferta e duhur. /abcnews.al