Hetimet për velierën e braktisur në Patok, 2 persona u larguan me gomone kur pikasën forcat e policisë

schedule10:47 - 18 Tetor, 2020

schedule 10:47 - 18 Tetor, 2020

Një velierë me flamur slloven u gjet e braktisur në zonën e Patokut. Brenda mjetit nuk u gjet asnjë person dhe asnjë dokument.

Gazetari Gjergji Figuri, raportoi se është konfirmuar se destinacioni i nisjes ka qenë Greqia dhe ai i mbërritjes në Malin e Zi.

Lexo edhe: Misteri i velierës në Shëngjin, nga erdhi, ku ishte destinacioni, dyshimet për drogë e kurthi i policisë

Policia dhe Prokuroria kanë dyshime të forta që veliera e gjetur e braktisur në afërsi të Patokut, mund të  përdorej për transportim të lëndëve narkotike.

Dyshimet janë se në momentin që është afruar policia, 2 anëtarët e ekuipazhit e kanë braktisur duke u larguar me një gomone.

Kanë qenë këto arsyet për të cilat veliera është mbajtur nën kontroll 24 orë, por nuk është kthyer askush për ta marrë.

/abcnews.al/