Hetim për dhunën në Peqin, Disiplina gjobit Tiranën e Partizanin

16:43 | 16/12/201916:430

Komisioni i Disiplinës ka pasur shumë punë këtë javë, pasi zhvillimet në futbollin shqiptar kanë qenë të shumta. Në Kategorinë e Parë, ndeshja mes Shkumbinit dhe Dinamos kishte një episod të dëmtuar, pasi gjyqtari Sokol Bebja u sulmua fizikisht nga disa tifozë. Disiplina konfirmoi se ka çelur hetimin disiplinor. Në derbi, tifozët e të dyja skuadrave prishën stolat e stadiumit dhe si Partizani, ashtu dhe Tirana, janë dënuar me nga 2 milionë lekë.

Vendimet e Komisionit të Disiplinës:

KF “Partizani” për sjellje të gabuar të spektatorëve në bazë të Nenit 65/1;65/3/a dhe 65/4/a të KDS dënohet me gjobë në masën 200.000 (dyqind mijë) Lekë. KF “Partizani” detyrohet të dëmshpërblejë dëmtimet e shkaktuara në “AIR ALBANIA STADIUM” nga tifozeria përkatëse sipas akt konstatimit të “Qendrës Sportive Kuq e Zi”.

KF “Tirana” për sjellje të gabuar të spektatorëve në bazë të Nenit 65/2;65/3/a dhe 65/4/a të KDS dënohet me gjobë në masën 200.000 (dyqind mijë) Lekë. KF “Tirana” detyrohet të dëmshpërbleje dëmtimet e shkaktuara në “AIR ALBANIA STADIUM” nga tifozeria përkatëse sipas akt konstatimit të “Qendrës Sportive Kuq e Zi”.

Çeljen e hetimit disiplinor për incidentet në ndeshjen Shkumbini – Dinamo./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono